„Niewidoczne. Historie warszawskich służących” – wystawa
Muzeum Warszawy zaprasza na pierwszą wystawę opowiadającą o zapomnianej historii kobiet i roli pracy domowej. Ekspozycję można zwiedzać przez sześć dni w tygodniu aż do 20 marca 2022 r.
Muzeum Warszawy zaprasza na pierwszą wystawę opowiadającą o zapomnianej historii kobiet i roli pracy domowej. Ekspozycję można zwiedzać przez sześć dni w tygodniu aż do 20 marca 2022 r.
30 grudnia o godzinie 18.00 Spółdzielnia Ogniwo oraz Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera zapraszają na spotkanie online wokół nowego numeru czasopisma „Równość”, tym razem zatytułowanego: „Co nosimy?”.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wystawę „Kto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet”, czynną do 13 lutego 2022 w gmachu Muzeum nad Wisłą.
Koło Naukowe Myśli Emancypacyjnej na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza w dniach 5–6 marca 2022 roku do udziału w Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej.
16 grudnia o godz. 12.00 pod warszawską Zachętą rozpocznie się protest przeciwko powołaniu Janusza Janowskiego na stanowisko dyrektora tej instytucji przez ministra Glińskiego.
6 grudnia o 13.30 spotykamy się pod siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, żeby wesprzeć żądania płacowe pracownic i pracowników kultury sektora publicznego. Protest organizuje Ogólnopolski Związek Zawodowy „Inicjatywa Pracownicza”.
4 grudnia od godz. 12.00 zapraszamy na konferencję historyczną „Ruch robotniczy w Polsce w latach 1918-1939 a mniejszości narodowe”, organizowaną przez Stowarzyszenie Historia Czerwona we współpracy z Fundacją „Naprzód” oraz Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.
Teatr Powszechny w Warszawie oraz Fundacja Strefa WolnoSłowa zapraszają na cykl rozmów online pt. „Co się dzieje na granicy?”. 1.12.2021, 19.00 – „Co robią aktywiści?”; 2.12.2021, 19.00 – „Co robią mieszkańcy pogranicza?”.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dyskursy Wykluczenia. Teorie i praktyki”, która odbędzie się w dniach 2-3 grudnia.
W przeddzień antyfaszystowskiego street party, w godzinach wieczornych spotkaliśmy się na Jazdowie w domku kolektywu feministycznego Wspólny Pokój, aby przygotować transparenty, hasła lub działania performatywne na marsz „Za Wolność Waszą i Naszą”.
22 listopada o 19.30 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na debatę online z udziałem wybitnych historyków i politologów: prof. Macieja Duszczyka, prof. Roberta Traby oraz dr Lidii Zessin-Jurek. Spotkanie poprowadzi prof. Dariusz Stola.
22 listopada w godz. 13:45-15:45 Katedra Socjologii Ekonomicznej i Spraw Publicznych Wydziału Socjologii UW zaprasza na rozmowę online z prof. Izabelą Wagner o jej książce Bauman. Biografia (Czarna Owca 2021).
20 listopada 2021 o godz. 11.00 Fundacja „Naprzód” i Centrum Wielokulturowe w Warszawie zapraszają na inaugurację projektu i otwarcie wystawy „Kolory Podróży".
Listopad to miesiąc szczególny w historii żydowskiej Łodzi. Szczególny przez tragiczne wydarzenia 1939 roku, kiedy właśnie w listopadzie spalono łódzkie synagogi, żeby następnie wyburzyć je wiosną 1940 roku.