Debata o antysemityzmie nie tylko stadionowym

4 października w godz. 13.00-15.00 zapraszamy na debatę online o „antysemityzmie nie tylko stadionowym”, organizowaną przez NEVER AGAIN Association - Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ. W programie 5 wystąpień oraz podsumowująca dyskusja.

Antysemityzm pozostaje dużym problemem na stadionach i wokół nich - zarówno w Polsce, jak i w świecie. Problem jest niestety zbyt często bagatelizowany przez sportowe władze i media.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”, prowadzące kampanię „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”, zaprasza do udziału w dyskusji online na temat stadionowego antysemityzmu i nietolerancji w Polsce i w Europie. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną rezultaty poświęconego tej tematyce międzynarodowego projektu edukacyjnego „Changing the Chants”, który zrealizowano we współpracy z Domem Anny Frank (Amsterdam) oraz klubami piłkarskimi Borussia Dortmund i Feyenoord Rotterdam.

Program spotkania:

- Wprowadzenie do dyskusji: dr hab. Rafał Pankowski, profesor Collegium Civitas, współzałożyciel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” i sieci Futbol przeciwko Rasizmowi w Europie

- Antysemityzm i rasizm na polskich stadionach - rezultaty monitoringu: dr Anna Tatar, Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”, współautorka „Brunatnej Księgi”

- Changing the Chants - prezentacja projektu: dr Wojciech Woźniak, Uniwersytet Łódzki

- Żydzi w polskiej piłce - rys historyczny: dr Maciej Kozłowski, autor książki „Naród Wybrany – Cracovia Pany. Z wielokulturowej historii polskiego sportu” (Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”, 2015)

- Antysemityzm nie tylko stadionowy: dr Sebastian Rejak, American Jewish Committee - biuro w Europie Środkowej

- Dyskusja

Termin: 4 października, godz. 13:00-15:00.

Miejsce: online

Rejestracja: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdRK00dtP7HSN.../viewform

Organizator: Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”

Partnerzy: FARE, AJC - Central Europe