Inauguracja projektu „Kolory Podróży” w Polsce. Wystawa prac młodych uchodźców

20 listopada 2021 o godz. 11.00 Fundacja „Naprzód” i Centrum Wielokulturowe w Warszawie zapraszają na inaugurację projektu i otwarcie wystawy „Kolory Podróży".

Niemal codziennie w relacjach medialnych słyszymy o dramacie uchodźców. Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej oraz tragedia wplątanych w międzynarodową rozgrywkę osób poszukujących miejsca do spokojnego życia staje się coraz częstszym tematem rozmów.

Kim są młodzi uchodźcy? Czemu opuścili swoje ojczyzny? Czego poszukują? Jakie mają pragnienia? Te pytania cały czas powracają.

Jednym z celów kampanii jest zaproszenie do próby odpowiedzi na nie w nieco inny sposób. Punktem wyjścia będą tutaj prace młodych uchodźców, którzy – dzięki swoim obrazom – przeniosą nas do swojej przeszłości, teraźniejszości oraz marzeń na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie inaugurujące projekt w Polsce, podczas którego Spyros Tzortzis, jeden z inicjatorów kampanii Kolory Podróży, opowie o jej założeniach oraz podejmowanych w jej ramach działaniach społecznych, politycznych i kulturalnych.

O oprawę artystyczną spotkania zadba zaangażowany w tematykę uchodźczą poeta i animator kultury Teodor Ajder.

Prosimy o stosowanie się do wymogów epidemiologicznych.

Wystawę można oglądać do 4 grudnia br. w godzinach pracy Centrum.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Ostatnio zmienianypiątek, 19 listopad 2021 19:28