„Bauman. Biografia” – rozmowa z prof. Izabelą Wagner

22 listopada w godz. 13:45-15:45 Katedra Socjologii Ekonomicznej i Spraw Publicznych Wydziału Socjologii UW zaprasza na rozmowę online z prof. Izabelą Wagner o jej książce Bauman. Biografia (Czarna Owca 2021).

Bauman. Biografia to historia życia Zygmunta Baumana — opowieść o tym, w jaki sposób człowiek uwięziony w kotle historii walczy o uzyskanie pewnej kontroli nad swoim życiem. Nie jest to historia sukcesu wybitnej jednostki, pomimo tego, iż ostatni etap życia Baumana świadczy i o wybitności jego twórczości, i o wyjątkowości jego kariery. Książka analizuje napięcie jakie towarzyszyło Baumanowi przez całe życie - ostry konflikt pomiędzy jego tożsamością i "master status" (Hughes 1945). Przypadek życia Baumana, jednostki która żyje w konflikcie pomiędzy tożsamością a "master status" można traktować jako studium nad dyskryminacja, ostracyzmem czy wykluczeniem. "Bauman. Biografia." to także historia społeczeństwa polskiego.

W dyskusji udział wezmą:

Izabela Wagner – prof. Collegium Civitas w Warszawie, fellow w The French Collaborative Institute on Migration (ICM) w Paryżu i obecnie Fernand Braudel Fellow w European University Institute we Florencji. Etnografka i badaczka biografii (kolektywnych i indywidualnych) bada kariery twórcze w kontekście migracji; zajmuje się także zjawiskiem uchodźctwa.

Marta Gospodarczyk – doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW. Zajmuje się socjologią wsi, socjologią płci i historią społeczną Polski.

Adam Ostolski – adiunkt na Wydziale Socjologii UW, także publicysta i tłumacz. Zajmuje się pamięcią zbiorową, ruchami społecznymi i socjologią medycyny. Członek zarządów Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Polskiego Towarzystwa Genderowego. Autor wywiadu-rzeki Wodiczko. Socjoestetyka (2015).

Spotkanie poprowadzi Joanna Wawrzyniak.

Organizacja: otwarte zebranie Katedry Socjologii Ekonomicznej i Spraw Publicznych Wydziału Socjologii UW.

Organizatorzy proszą o rejestrację pod linkiem https://us02web.zoom.us/.../tZwuduyoqjgtHtapib... -- do skrzynki mejlowej przyjdzie wiadomość z linkiem do spotkania zoom.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

Ostatnio zmienianyniedziela, 21 listopad 2021 15:52